O nas

Vis Plantis to rodzinna, podkrakowska firma, która od 2011 roku z pasją i zaangażowaniem dba o świadomą pielęgnację konsumentów. Wcześniej znani jako Elfa Pharm Polska, dziś pod nową nazwą firmy rozwijamy nasze portfolio, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

W swojej ofercie posiadamy marki dedykowane potrzebom kobiet i mężczyzn – to ponad 700 produktów dostępnych zarówno w Polsce, jak i za granicą, w 27 krajach. Wierzymy, że dobrej jakości kosmetyk wcale nie musi być drogi, dlatego codziennie pracujemy nad tym, aby dostarczyć Ci wartościowy produkt w przystępnej cenie.

Nasz magazyn

Główny magazyn a zarazem centrum dystrybucji naszych kosmetyków znajduje się w Skawinie nieopodal Krakowa. Obecnie razem z biurem mieścimy się na powierzchni około 3000m2, co daje nam możliwość przechowywania nawet 2500 palet z naszymi produktami. Magazyn wysokiego składowania, klasy A, jest obsługiwany przez 10 osobową załogę, pełną pasji i zaangażowania przy przygotowywaniu wysyłek zarówno hurtowych, zagranicznych, jak i do indywidualnych klientów sklepu internetowego. Dbamy o odpowiednie warunki przechowywania  oraz pakowania naszych kosmetyków, tak aby w jak najlepszej formie docierały do naszych odbiorców, którzy będą mogli cieszyć się zarówno ich piękną formą, jak i zawartością.

Previous
Previous

Zespół VIS PLANTIS

W naszej firmie, składającej się z około 50 pracowników, każdy wnosi do zespołu swój unikalny wkład i pasję. Choć poniżej prezentujemy tylko kilku z nich, ich praca i zaangażowanie reprezentują wszystkich pracowników teamu Vis Plantis. Jesteśmy dumni z różnorodności naszego zespołu. Każdy pracownik to nie tylko część firmy, ale także kluczowy element naszego sukcesu.

Dorota Topolska

„Kobieta rakieta” – założycielka Vis Plantis, żona i mama, pasjonatka życia. Miłośniczka dobrej książki, małych i dużych podróży, jazdy na rowerze i spacerów z adoptowaną amstaffką Zarą, która również należy do firmowego teamu. Od kilku lat największą radość i spokój czerpie z życia na wsi.

Jarosław Topolski

Właściciel firmy Vis Plantis, prywatnie mąż Doroty, ojciec Gosi i Tomka, również pracujących w Vis Plantis, oraz przybrany tata adoptowanej amstaffki Zary, którą traktuje jak „oczko w głowie”. Wolny czas poświęca swojej pasji – żeglarstwu. Poza jachtem lubi wyskoczyć na rower, pobiegać czy oddać się drobnym pracom w wiejskim ogrodzie.

Tomasz Topolski

Tomasz to siła spokoju. Dział handlowy nie ma przed nim tajemnic. Prywatnie miłośnik wycieczek rowerowych, pięknej Hiszpanii i tenisa. Wspólnie z żoną adoptuje porzucone świnki morskie.

Wojciech Szeliga

Wojtek to człowiek orkiestra – niezastąpiony w swoim fachu. Urodzony lingwista i dusza towarzystwa. Dajcie mu kilka godzin, a dojdzie z Wami do porozumienia w każdym języku świata. Uwielbia wycieczki rowerowe o poranku i fotografię.

Jolanta Langer

Jola tworzy receptury nowych kosmetyków i czuwa nad jakością już istniejących. Uwielbia długie spacery z psem, czytanie książek i prace w ogrodzie. W każdym kącie w jej domu można znaleźć kwiaty.

Joanna Ślizowska

Asia kieruje działem marketingu i jest opiekunem marki Vis Plantis Secret Garden. Prywatnie kocha pieski i jest dumną właścicielką Pumy. W wolnym czasie uwielbia podróżować i jeździć na motocyklu, już nie tylko jako pasażerka.

Małgorzata Zielińska

Gosia pracuje w dziale marketingu od 9 lat i zajmuje się m.in. marką Pharma Care. Kocha zapach lawendy, koty i taniec – szczególnie jazzowy, współczesny oraz klasyczny.

Anna Tylek

Ania odpowiada za prowadzenia social media Vis Plantis, so!flow oraz Pharma Care. Jest również fotografem, co wykorzystuje w tworzeniu treści do mediów społecznościowych. Prywatnie uwielbia chodzić po górach oraz uprawiać sport, Tatry to jej drugi dom. Po powrocie z wędrówki wolny czas spędza z książką lub serialem „Przyjaciele”. 

Małgorzata Kozakiewicz

Małgosia to specjalistka do spraw zadań niewykonalnych. Logistyka to jej drugie imię, a swoim ciętym humorem potrafi rozbroić każdego. Prywatnie ceni sobie spokój, najlepiej odpoczywa przy dobrym filmie, a latem podczas rowerowych wypraw ze swoją córką Tosią.

Sebastian Donder

Sebastian pracuje w Vis Plantis od 6 lat. Najbardziej ceni sobie kontakt z klientem, a optymizm i działanie to podstawy jego sprzedaży. Prywatnie jest fanem piłki nożnej i jazdy konnej.

Anna Herdzik

Ania, jak sama to określa, spełnia się zawodowo w firmie Vis Plantis od 9 lat, obsługując obszar od zachodniopomorskiego do podkarpackiego. Kocha ludzi, rozmawiać, nieść pomoc. Jest szczęśliwą mamą 2 córek oraz 2 kotów.

Zara

Zara została adoptowana w 2012 ze Schroniska Medor przez właścicieli Vis Plantis. Jest częścią naszego zespołu i uprzyjemnia nam każdy dzień w pracy. Zara prywatnie uwielbia długie spacery nad morzem oraz zabawy gryzakiem.

Previous
Previous

Nasza
historia

20

11

2011

Założenie firmy Elfa Pharm Polska przez Dorotę i Jarosława Topolskich oraz Dmytro Popova i Annę Popov


12

2012

Rozpoczęcie sprzedaży eksportowej


13

2013

Pierwszy udział w międzynarodowych targach kosmetycznych w Bolonii


14

2014

Pojawienie się na rynku naszej autorskiej marki Vis Plantis


15

2015

Rozszerzenie asortymentu o nowe marki: Dr. Santé, O’Herbal, Intensive Hair Therapy, Fresh Juice


16

2016

Produkty marki Green Pharmacy podbijają rynek azjatycki i bliskowschodni


17

2017

Wprowadzenie na rynek marki Element i kultowej już serii kosmetyków z bazylią


18

2018

Przeprowadzka do nowej siedziby z magazynem na 3000 miejsc paletowych


19

2019

Wzięcie udziału w pięknej akcji na rzecz fundacji Rak’n’Roll


20

2020

Wzrost udziałów firmy w eksporcie i umocnienie pozycji na rynku pomimo pandemii Covid-19


21

2021

Wprowadzenie na rynek marki so!flow by Vis Plantis, którą szybko pokochały miliony kobiet


22

2022

Uruchomienie nowego sklepu internetowego visplantis.pl


23

2023

Zmiana nazwy firmy z Elfa Pharm Polska na Vis Plantis


24

2024

Na przełomie 2023 i 2024 wprowadzenie na rynek marki Pharma Care – kosmetyków stworzonych z myślą o naturze